Noc kostelů 2017

Již podruhé se naše farnost zapojila do Noci kostelů, která se letos konala v pátek 9. června s mottem Za dne jim byla záštitou, noc prozářila hvězdami.

Návštěvníkci se podívali do Husovy kaple, kde také proběhla přednáška k výročí luterské reformace. Na farní zahradě byla k vidění výstava cizokrajných ptáků, výběh pro želvy, ale i náš nejnovější přírůstek – zahradní jezírko s vodopádem. Veřejnosti jsme představili náš záměr, otevřít v říjnu Centrum Františka z Assisi, jehož cílem bude vychovávat děti a mládež k úctě k přírodě jako božímu stvoření. Program jsme doplnili kulturním vystoupením prachatické části skupiny Lechajim, která se vytvořila z celoročního kurzu židovského tance, který v naší farnosti probíhá každé úterý od 18. hodin. V průběhu celého dne jsme pro návštěvníky Noci kostelů připravili občerstvení.

V rámci ekumenické spolupráce jsme pak společně zazpívali duchovní písně pod vedením sestry Jany Pavly z Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v prachatickém kostele sv. Jakuba Většího.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na příští ročník Noci kostelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *